Ozvučenie predajne

predajňa potraviny

Hudba v pozadí je jedným z mnohých faktorov, ktoré dopĺňajú a ovplyvňujú celkovú atmosféru predajne. Ak sa zákazník cíti v obchode príjemne, tak jeho čas strávený v tomto obchode  sa predĺži a tým sa zvýši aj pravdepodobnosť nákupu.

Ozvučenie nielen spríjemňuje atmosféru v predajni, ale aj dáva možnosť informovať zákazníka o rôznych novinkách alebo zľavách a týmto spôsobom tiež ovplyvňuje konanie zákazníka. Ak uvažujete o ozvučení predajne, tak tento článok vám pomôže zorientovať sa v tejto problematike.

Niekoľko pravidiel pre návrh a prevádzkovanie ozvučenia predajne

  1. Pred realizáciou sa poraďte s odborníkom. Vypočujte si jeho návrhy. Nie preto, aby ste ich do bodky dodržali, ale preto, aby ste vedeli, aké máte možnosti. Z nich si potom vy vyberiete tú najlepšiu.
  2. Používajte len reproduktory určené na reprodukciu hudby, nie také čo sú určené na hlásenie.
  3. Ak chcete mať v predajni dobý zvuk za primeranú cenu, nevyberajte reproduktory podľa parametrov alebo značky, ale reálne si ich vypočujte. Pre reproduktory platí: „Lepšie raz počuť ako 100x o ňom čítať.“ozvucenie predajne
  4. Zvážte, z akého zariadenia  budete do ozvučenia púšťať vaše aktuálne cenové a tovarové ponuky a či by ozvučenie nemalo byť doplnené aj o obrazovky. Sila spojenia obrazu a zvuku sa pri reklamách znásobuje. Takto dáte nakupujúcim aj informácie, ktoré by inak nezískali. Napríklad pre manželov čakajúcich pri kabínkach nápady na vianočné darčeky.
  5. Pri výbere prehrávačov a zosilňovačov dbajte na jednoduchosť ovládania. Čím má zariadenie menej ovládacích prvkov, tým menšie chyby narobí nekvalifikovaná obsluha.
  6. Pri výbere hudby a jej hlasitosti pamätajte, že hudobný štýl a hlasitosť hudby sa musia hodiť k typu obchodu. Iný štýl hudby je vhodný v predajniach športových potrieb a iný v parfumérii, potravinách a pod.

Neváhajte nás kontaktovať. Spravíme Vám cenovú ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek. Napíšte nám email na proeling@proeling.sk, zavolajte nám alebo napíšte pomocou kontaktého formuláru (kliknutím na obrázok nižšie prejdete na kontaktný formulár).

 

kontakntý formulár


Viac informácií o ozvučení predajne nájdete v tomto článku:

článok ozvučenie predajne
Článok: Ozvučenie predajne

 Ide o presnejší článok, ktorý obsahuje viac informácií. Ak Vás táto problematika zaujíma, odporúčame si stiahnuť aj Ebook: Ako si ozvučiť DOMOV. Čítať ďalej>>

 


Aby sme vám uľahčili situáciu, pripravili sme pre vás niekoľko setov vhodných na ozvučenie predajne. Pri setoch máte istotu, že ponúkané zariadenia spolu pasujú. Sety sú vytvorené podľa veľkosti prevádzky:

produkt : ozvučenie malej predajne
Ozvučenie malej predajne (100m²) stropnými reproduktormi

 Toto finančne nenáročné riešenie je vhodné nielen pre predajne, ale aj pre ozvučenie kaderníctva, malej reštaurácie, bankovej pobočky, galérie, múzea, čakárne a všade tam, kde chceme vytvoriť príjemnú hudobnú kulisu. Čítať ďalej>>

produkt : ozvučenie stredne veľkej predajne
Ozvučenie stredne veľkej predajne (cca 200m²) reproduktormi umiestnenými na stenách + subwoofery

Táto zostava je určená pre predajne, kde je požadovaná vyššia kvalita zvuku - ale za primeranú cenu. Riešenie pozostáva z dvoch subwooferov, do ktorých je zapojených spolu osem satelitných reproduktorov a zosilňovač. Zosilňovač umožňuje pripojenie 4 nezávislých zdrojov signálu a mikrofónu. Čítať ďalej>>

produkt : ozvučenie veľkej predajne
Ozvučenie veľkej predajne (cca 400 m²) závesnými reproduktormi

Jednou z možností ako ozvučiť veľkú predajňu s otvoreným stropom je použitie závesných reproduktorov. Tieto reproduktory sa upevnia na betónový strop a visia na svojom prívodnom kábli. Dĺžkou kábla regulujeme konečnú výšku reproduktora nad zemou. Čítať ďalej>>


Ak vám nepasuje ani jeden z týchto setov, napíšte nám a my vám vypracujeme návrh vhodného ozvučenia. V zložitejších prípadoch vypracujeme návrh po obhliadke priestoru.


 Niektoré naše referencie:

Predajňa SuperdryStore Aupark

SuperDry Store predajňa Aupark
Bratislava – 2017

Na ozvučenie predajne sme sa rozhodli použiť subwoofer AMC Sub 2, zosilňovač Concept1 a sedem pekných, oválnych reproduktorov OVO3T. Vzniklo tak ozvučenie s dobrým pomerom cena/výkon. Proeling zabezpečil dodávku komponentov, prepojovacích káblov aj návrh riešenia.

Sieť kníhkupectiev Panta Rhei s kaviarňami Café Dias

panta rhei cafe dias
Celé Slovensko – 2009- súčasnosť

Prevažná väčšina kníhkupectiev Panta Rhei s kaviarňami je ozvučená reproduktormi AMC PC8TX, Panta Rhei v Bory Mall je ozvučené závesnými guľovými reproduktormi SL20MB. Systém ozvučenia zvyčajne pozostáva zo zosilňovačov Bittner, predzosilňovačov PM1122, prehrávačov hudby AMC MP 02, subwooferov SUBLIME, regulátorov hlasitosti série E-VOL a množstva ďalšieho potrebného vybavenia. Zariadenia dodal Proeling.

Predajňa Luxury Mall

Luxury mall
Voderady - 2014

Luxury Mall Slovakia je exkluzívny outlet s tými najzvučnejšími menami módnych tvorcov. Ozvučenie predajne je dielom Proelingu. Použili sme zosilňovač MA120, zdroj hudby PMR4000RMKII, guľové závesné reproduktory SL 20 a subwoofer SUBA165.


 Neváhajte nás kontaktovať. Spravíme Vám cenovú ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek. Napíšte nám email na proeling@proeling.sk, zavolajte nám alebo napíšte pomocou kontaktého formuláru (kliknutím na obrázok nižšie prejdete na kontaktný formulár).

 

kontakntý formulár