Ozvučenie vonkajších priestorov

Vonkajšie priestory - bazén

Ozvučenie vonkajších priestorov ako sú napríklad: parky, parkoviská, kúpaliská, terasy, čerpacie stanice, obecné rozhlasyiné otvorené priestranstvá sú z hľadiska ozvučenia špecifické v dvoch veciach.

  1. Zvuk sa vonku šíri inak ako vo vnútri – zvuk je mechanické vlnenie, od niektorých povrchov sa odráža, niektoré povrchy ho pohltia. Vo vonkajšom prostredí táto vlna nemá steny od ktorých by sa odrazila a tomu je sa pri výbere technológie potrebné prispôsobiť. Reproduktory musíme vybrať tak aby bola ozvučená celá plocha (napríklad celá tribúna na štadióne), a zároveň musíme dosiahnuť potrebný tlak, aby bol zvuk dostatočne silný aj na konci tribúny.
  1. Prírodné živly – zvýšená vlhkosť je nepriateľom každej elektroniky, preto treba do vonkajšieho prostredia vybrať reproduktory, ktoré odolajú prírodným podmienkam.

Naša firma zvykne realizovať ozvučenie aj pre takéto priestory. Disponuje meracími zariadeniami, pomocou ktorých vieme ozvučenie optimálne nastaviť. Máme skladom široký sortiment kvalitných a pritom cenovo výhodných komponentov vhodných aj pre účel ozvučenia vonkajších priestorov.


Najčastejšie používané zariadenia:

Reproduktory - na stenu
Reproduktory CMAR - do steny
Tlakové reproduktory a projektory

Môžete nás kontaktovať telefonicky, emailom na proeling@proeling.sk alebo pomocou nasledujúceho kontaktného formuláru.kontakntý formulár


Téme ozvučenia vonakjších priestorov sa venujú aj tieto články

článok ozvučenie vlhkého prostredia


Reproduktory vhodné do vlhkého prostredia

 Ide o presnejší článok, ktorý obsahuje viac informácií. Ak Vás táto problematika zaujíma, odporúčame si stiahnuť aj Ebook: Ako si ozvučiť DOMOV. Čítať ďalej>>

 


  multiroom zonove ozvucenie
Ozvučenie terasy

Ozvučeniu terasy sa venujeme v samostatnom článku. V ponuke máme viacero reproduktorov, vhodných na ozvučenie terás. Najlepším kandidátom sú určite reproduktory MASK6 - Čítať ďalej>>

 


 Niektoré z našich referencií:

Čerpacie stanice Shell

Čerpacie stanice Shell
Slovenská Republika - 2012


Čerpacie stanice Shell sa nachádzajú po celom Slovensku. Do 63 čerpacích staníc sme pre spríjemnenie ich prostredia dodali zariadenia pre ozvučenie, napríklad dvojzónové zosilňovače Concept1-T, zosilňovače AMC MA60, reproduktory iPlay4T, PC 5TX.


Neváhajte nás kontaktovať. Spravíme Vám cenovú ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek. Napíšte nám email na proeling@proeling.sk, zavolajte nám alebo napíšte pomocou kontaktého formuláru (kliknutím na obrázok nižšie prejdete na kontaktný formulár).

kontakntý formulár